האם קיימת אהבת אמת?

איזה רגש אדיר זה אהבה! נזכרת בנערותי, האהבה הראשונה, השנייה, השלישית….

כוח עצום, מן תחושה אדירה של שמחה שמציפה אותי, קלילות בלתי מוסברת, נחמדות ששולטת עליי, ומקרינה את זה החוצה לכל מי שפוגשת בדרכי. 

ואז חתונה ומן תחושת בטחון עוטפת את כולי. האהבה היא נצחית. כמו אהבת הבורא המתוארת באתר https://humanitasprize.info

האמנם? כמה זוגות היום מחליטים לפרק את החבילה? להרים ידיים במקום להילחם על התא המשפחתי? כמה בגידות? כמה תסכול? כמה שחושבים שימצאו את האהבה האמיתית באיזה מקום אחר? מצחיק עד כמה שאנחנו משלים את עצמנו. 

האם זוהי אהבה בכלל? תחושה שחולפת עם הזמן ומשאירה אותך בחלל ריק ושחור, עד הגירוי הבא שמגיע ואיך שהוא מרים אותך שוב לתוך אשליה מטופשת? 

אהבה פירושה להתייחס לאחר כמו לעצמך, כאשר הרצונות שלו ידועים ומורגשים לך כמו רצונות שלך, ואתה עושה הכול כדי למלא אותם. תחושה של איחוד מלאה. 

אהבה הכי קרובה לתיאור הזה היא אהבת אם לילדיה. אהבה ללא תנאי. קבלנו את זה מהטבע. אהבה שלא נגמרת ונמדדת במה אני מקבלת חזרה אלא ברצון לתת ולתת ורק לרצות מכל הלב שיהיה להם טוב באמת. 

זוהי אולי התחושה הכי קרובה לתחושה של ואהבת האמיתי. אהבה אכן יכולה להיות נצחית אך לא באופן שבו רובינו תופסים אותה.

מי אמר שלא ניתן להתקרב, להבין אחד את השני גם אם אנחנו בעלי תכונות מנוגדות לגמרי? קשרים בין גבר לאישה למשל לא נוצרו לשווא. יש מטרה מאד ברורה והיא לתת לאדם הזדמנות להגיע ולהבין מהי אהבה אמיתית, לעבוד עליה, לשמור אותה ושלא תהפוך לקשר של זלזול ושנאה בגלל שלוקחים אותה כברור מאליו. 

אהבה בעולמנו היא אהבה לדבר אחד בלבד, אהבה לתענוג, לדברים שעושים לי טוב, דברים שמספקים את התיאבון שהולך וגדל שלי וממלאים אותי. כשנתחיל להפנים שאנחנו נמצאים תחת שליטת האגו האכזרי שלנו שחושב רק על עצמו כל הזמן ונרצה לצאת מהמצב הזה באמת, זוהי התחלה מצוינת לגלות , להרגיש ולחיות אהבה אמיתית ונצחית.