דני דיין

לא מעט אנשי ציבור מבקשים להעלות את צורכי הציבור בצורה נהירה וברורה, אחד מהם אשר עסק לא מעט בתרומה לחברה הישראלית הוא ללא ספק דני דיין. איש הציבור המשמש כיום כיושב ראש הנהלת יד ושם צבר בחלוף השנים תרומה ארוכה לחברה הישראלית, כשהוא מקדם את תחום המחשוב מעל לשני עשורים, משמש כיו"ר מועצת ישע, יו"ר עמותת על"י ובעוד שלל תפקידים אחרים ומגוונים. פעולותיו הרבות של דני דיין מהווים אבן דרך משמעותית בחברה הישראלית, לא רק בגין תפקידים שונים בהם כיהן אלא גם בתרומתו לביטחון המדינה כאשר בשירותו הצבאי שירת גם ביחידת ממר"ם ואף הגיע לדרגת רב סרן.

פעולותיו של דני דיין

מעט מאוד פעילים פוליטיים יכולים לזקוף לזכותם תרומה כל כך עשירה למדינת ישראל, כזו שאיננה רק נעשית באמצעות מהלכים פוליטיים ובירוקרטיים אלא גם במעשים ממשיים כמו מגורי קבע ביישוב מעלה שומרון. לאורך השנים דני דיין שימש כיושב ראש מועצת ישע כמו שציינו מעל, היה חבר במילאת רשות השידור, וגם לקח חלק בוועדת המנהל של אוניברסיטת אריאל.

אבל לא רק, פעילותו של דני דיין התרחבה בחלוף השנים גם בהסברה ישראלית מקיפה כשהוא מפרסם מאמרים רבין בעיתונות הזרה ומעניק ראיונות לערוצי טלוויזיה רבים ברחבי העולם. לאחר ביצוע תוכנית ההתנתקות, התפטר דני דיין וקרא לבצע שינויים בארגון עצמו.

פעילות פוליטית

לצד פעילויות אזרחיות ענפות, דני דיין נחשב לביצועיסט פוליטי לא קטן. כשבשנת 1985 הוא נמנה מבין ראשי תנועת תחיה והצטרף לפעילים פוליטיים אחרים כמו בני בגין ותמך בהתיישבות מלאה בארץ ישראל ובפרט בארץ ישראל השלמה. לאורך השנים נחשב כנציג של מועצת ישע גם כשלא מילא תפקיד רשמי ובשנת 2015 נבחר לשגריר ישראל בברזיל, אך מינוי נפסל בידי גורמי ממשל והוא מונה לקונסול הכללי של ישראל במדינות שונות בארצות הברית.

בבחירת העשרים לכנסת התמודד בפריימריז של הבית היהודי, אז נבחר למקום ה-21 ברשימה. אבל לאחר מכן החליטה "להימחק" מהרשימה ולקראת הבחירות הביעה תמיכה ברשימת הליכוד ובעומד בראשה. בשנת 2021 הצטרף למפלגת תקווה חדשה  https://newhope.org.il/ בראשות גדעון סער, ממנה מנסה לייצג גם את קולם של תושבי איוש ולהמשיך בפעילותו הפוליטית הענפה.